Dobrodosli na WCLE! Pre nego sto razmislite o registraciji znajte da mi prihvatamo apsolutno svakog! Nakon što se registrujete imaćete pristup mnogim sadržajima, upoznaćete divno onlajn društvo i vezaćete se za nas! Stoga sami odlučite! Very Happy

Join the forum, it's quick and easy

Dobrodosli na WCLE! Pre nego sto razmislite o registraciji znajte da mi prihvatamo apsolutno svakog! Nakon što se registrujete imaćete pristup mnogim sadržajima, upoznaćete divno onlajn društvo i vezaćete se za nas! Stoga sami odlučite! Very Happy
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dragi članovi, nakon toliko vremena forum je napokon otvoren. Naša administracija svakodnevno je dolazila na forum i uređivala ga, te se nadamo da se naš trud isplatio. Voli vas vaš WCLE.

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

10 razloga zašto je dobro znati nemački jezik

+10
iwanyca96
♥.Tangled.Forever.♥
musalg2
dreamer.
ballerine.
_desirable.
'stache :{
adult_fairy ♡
~~
MagicDreams
14 posters

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

MagicDreams

MagicDreams
Moderator
Moderator

• Nemačka je najveći svetski izvoznik.

• Većina svetskih firmi ima svoje sedište u Nemačkoj.

• Ko govori i razume nemački, lakše i bolje se upoznaje sa kulturom i pospešuje svoje šanse na tržištu rada.

• Nemački je najzastupljeniji jezik u Evropskioj Uniji.

• Nemački je jezik Getea, Ničea i Kafke. Takođe su i Mocart, Bah, Betoven, Frojd i Ajnštajn govorili nemački.

• U puno zemalja dolaze najviše turista upravo iz Nemačke.

• 18 % svih svetskih izdanja se obljavljuje na nemačkom jeziku.

• Nemački nije nista teži za učenje od ostalih svetskih jezika.

• Nemački je drugi po redu najzastupljeniji jezik nauke.

• Ko uči nemački, otvaraju mu se perspektive važnih društvenih, ekonomskih i kulturnih oblasti Centralne Evrope.

Na nemačkom možeš komunicirati sa preko 100 miliona ljudi u celom svetu.

Nemački predstavlja oficijalni jezik u Nemačkoj, Austriji, Švajcarskoj i Luksemburgu. Nemački je drugi po redu strani jezik koji se govori u Evropskoj Uniji i spada u 10 najkorišćenijih jezika u svetu. Skoro 20 miliona ljudi u svetu uči nemački...

Nemački pospešuje Vaše šanse u poslovnom svetu.

Nemačka je najveća ekonomska sila Evropske Unije, a treća svetska ekonomska sila. Vodeći je svetski uvoznik i izvoznik.

Nemački sistem obrazovanja ima dugu tradiciju – najstariji nemački univerzitet, Karl Rupert Univerzitet u Hajdelbergu je osnovan 1386. godine i jedan je od najbolje rangiranih u svetu. Stranci iz celog sveta dolaze u Nemačku zbog studiranja. Na listi omiljenih mesta za studiranje Nemačka je na trećem mestu. Ukupno 224 000 stranih studenata je na diplomskim ili postdiplomskim studijama na nekom od 350 univerziteta u Nemačkoj.

Nemačka zauzima 357.020 kvadratnih kilometara i ima 82 miliona stanovnika. Glavni grad je Berlin. Berlin je simbol nemačkog ujedinjenja, pošto je sve do 03.10.1990. godine bio podeljen na zapadni i istocni Berlin. U Nemačkoj živi i 7,3 miliona stranaca.



Kliše koji postoji o Nemcima je da su hladni a vredni, ali to je jedan veseli narod. Većina njih rado slavi i druži se. Najviše se slavi karneval.

Nemci vole da jedu brzu i tradicionalnu hranu. Kobasice su za Nemce omiljeni tradicionalni obrok. Postoje razne varijante tog obroka u zavisnosti od dela Nemačke.

U Nemačkoj je popularna i internacionalna kuhinja.
To sam prekopirala sa sajta moje skole. Smile

~~

avatar
~You are the best.~
~You are the best.~

Ah da...ali ipak ja ga ucim i nevolim ga Razz

adult_fairy ♡

adult_fairy ♡
~You are the best.~
~You are the best.~

Meni je Nemački nekako jako grub jezik...mislim, kad ih slušaš dok pričaju kao da se deru..xD

'stache :{

'stache :{
Moderator
Moderator

Priznajem, nisam sve pročitala x]
Btw, učim i dobro ga znam, nije lep jezik, ali vredi ga znati...Smile
Koristan je kad si negde u inostranstvu, posle engleskog naravno ^^

_desirable.

_desirable.
Pomoćnik
Pomoćnik

Ummmm.. ja učim Eng. u školi Very Happy

'stache :{

'stache :{
Moderator
Moderator

Samo engleski?
Ja učim engleski i nemački..:O Nepošteno xD

~~

avatar
~You are the best.~
~You are the best.~

Maka :3 ::Samo engleski?
Ja učim engleski i nemački..:O Nepošteno xD

ja isto tako ucim...ali engleski znam bolje ofc xD

ballerine.

ballerine.
Administrator
Administrator

Mi učimo francuski i engleski!

dreamer.

dreamer.
Administrator
Administrator

Mi Engleski i Njemacki Very Happy

_desirable.

_desirable.
Pomoćnik
Pomoćnik

Mi učimo samo Engleski, ali možemo i Talijanski al' mi je to tako glup jezik pa ne idem kao i pola razreda Razz

musalg2

musalg2
Banovan član.
Banovan član.

mi učimo engleski i njemački,engleski bolje znam,jer ga duže učim,ali bila sam u Njemačkoj,pošto imam mnogo familije tamo,pa i nije bog zna kakav jezik,ali meni je Ok

http://naturewinx.bloger.hr

♥.Tangled.Forever.♥

♥.Tangled.Forever.♥
~You are the best.~
~You are the best.~

Kremić♥ ::Meni je Nemački nekako jako grub jezik...mislim, kad ih slušaš dok pričaju kao da se deru..xD

iwanyca96

iwanyca96
~You are the best.~
~You are the best.~

Ja u skoli ucim engleski i francuski, ali pocecu i nemacki privatno. Trebace mi kad odem u inostranstvo za posao ili nesto slicno... Smile
Moci cu da razumem Rammsteina xDD

https://www.youtube.com/user/iwanyca96xoxo

~justmystyle♥

~justmystyle♥
Dizajner
Dizajner

Ruzan je jezik Razz
Da izvinete, nase jeb*m ti mater lepse zvuci od njihovog volim te xD
Jeste koristan i ucim ga, ali ga ne volim.

Bloomičkaa.♥

Bloomičkaa.♥
~You are the best.~
~You are the best.~

Pa ja cu sad da ucim i nemacki Razz
msm sad 5. razred sledi -.-''
Meni nije uopste tezak jer ga sad ucim sa tetkom koja zivi u nemackoj i poducava me *____*

Gost

Anonymous
Gost

1. Imamo užasnu profu iz tog jezika
2. Jezik me tako zna izživcirati -.- Jao meni!
3. Čini se kao da jedan školski sat njemačkog traje kao 2 školska sata :/
MRZIM NJEMAČKI

Jogi

Jogi
Banovan član.
Banovan član.

Meni je njemački baš cool afro ,ali ga ne učimo u školi. :bored:

ImSweetGirl

ImSweetGirl
~You are the best.~
~You are the best.~

Meni je Nemački..Ok..

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu